Pomoc

Pomoc Sendego

wybierz odpowiedni dział lub skorzystaj z wyszukiwarki

Wyszukaj w pomocy
Jakie przesyłki uznawane są za niestandardowe?
Przesyłki uznawane za niestandardowe

Przesyłki niestandardowe, to takie przesyłki kurierskie, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie lub sortowaniu i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa.

Do elementów niestandardowych zaliczane są poniższe przesyłki:

- o nieregularnym kształcie, w innym opakowaniu niż prostopadłościenny karton lub skrzynia o maksymalnych wymiarach 1,4 x 0,6 x 0,6 m dla DHL oraz o maksymalnych wymiarach 1,2 x 0,5 x 0,5 m dla kuriera InPost, np. tuba.
- kruche i delikatne.
- owinięte jedynie tekturą, folią (w tym folią rozciągliwą stretch) lub pianką.
- opakowania bez wypełnienia zabezpieczającego przed przemieszczaniem się.
- opakowania nierównomiernie rozłożona wewnątrz lub posiadająca ostre, wystające elementy, mogące uszkodzić opakowanie zewnętrzne.
- oznakowane naklejkami „GÓRA” oraz „UWAGA! NST”
- umieszczone w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu)
- innej folii niż folia stretch.

Uwaga!
Kurier zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty za dodatkową obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie wymaga specjalnej obsługi.

Uwaga!
W serwisie Sendego.pl nie obsługujemy niestandardowych przesyłek paletowych.

Uwaga!
Prosimy o sprawdzenie czy podane wymiary paczki zgadzają się z jej rzeczywistymi wymiarami oraz czy wszystkie podane informacje są zgodne ze stanem rzeczywistym. Wymiary zostaną zweryfikowane przez firmę kurierską, która laserowo mierzy oraz waży paczki.
W przypadku podania nieprawidłowych danych, różnica naliczana przez spedytora zostanie pobrana z portfela użytkownika usługi Sendego lub zostanie wystawiona faktura korygująca. Dodatkowo za każdą paczkę wymagającą korekty naliczona zostanie opłata manipulacyjna w wysokości 10zł netto.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?