Pomoc

Loader image

Jak uruchomić stały zbiór przesyłek kuriera Sendego DHL?

 • Jak uruchomić stały zbiór przesyłek kuriera Sendego DHL?
  Stały odbiór kuriera to ułatwienie szczególnie jeśli nadajesz dużo przesyłek. Po włączeniu stałego odbioru, kurier będzie przyjeżdżał codziennie po paczki według ustalonego harmonogramu.

  Aby włączyć stały odbiór dla kuriera Sendego DHL, należy wypełnić Deklarację stałego odbioru według poniższych instrukcji. Deklaracja do pobrania TUTAJ
  Po wypełnieniu Deklaracji prześlij ją do nas na adres biuro@esprzedaz.com, włączenie Stałego odbioru powinno nastąpić w ciągu 7 dni roboczych.
  Wypełniając Deklaracje zwróć uwagę na liczbę i gabaryty deklarowanych przesyłek, ustal ją jak najbardziej zbliżoną do maksymalnej liczby przesyłek nadawanych w ciągu tygodnia. Jest to ważne dla firmy kurierskiej ze względów logistycznych.

  Po wypełnieniu deklaracji i przesłaniu jej do nas, należy wprowadzić Punkt odbioru w panelu Sendego. W tym celu proszę się zalogować się na stronie panel.sendego.pl tam w Konfiguracja⇨Stały odbiór (DHL), kliknąć w klawisz Nowy punkt odbioru, wpisać adres punktu odbioru zgodny z tym co zostało podane w deklaracji, można go też wybrać z książki adresowej, podać deklarowaną liczbę przesyłek i zadeklarowane godziny odbioru.

  System rozpoznaje adres nadania i jeśli jest zgodny z adresem z tym wpisanym w Konfiguracja⇨Stały odbiór (DHL) , dla tych przesyłek nie składa dodatkowo zlecenia podjazdu. Jeśli przekroczysz o 100% zadeklarowaną liczbę paczek, dla następnych, zlecenie podjazdu będzie się już generować, jest to związane z logistyką firmy kurierskiej.

  Pamiętaj o doładowaniu portfela, ponieważ przesyłki są opłacane z portfela i opłata pobierana jest z góry.


  Po nadaniu przesyłek należy przygotować listy przewozowe, nakleić je na paczki i oczekiwać kuriera w godzinach zadeklarowanych wcześniej.  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.